Mobilya


*Modüler mobilya üreticileri , yada mobilya satış mağazaları için hazırlanmış özel modüldür.
*Yazılım nihai stok ürünlerini ana,alt ve parça stoklar şeklinde ayırmaktadır birden fazla parça ilişkisi olmayan diğer ürünler veya hammaddeler ise standart stok olarak ayrılmaktadır. Örnek veremirek gerekirse bir yatak odası takımı için “Yatak Odası Takımı” ana stok “Gardrop” , “Şifonyer” , “Komedin” gibi ürünler birbirleriyle ilişkili olarak alt stok’u Şifonyer’in aynası , Komodin çekmecesi, gardrop askı borusu , gibi stok lar ise parça stok’u ifade etmektedir.
Tüm alt ve parça stoklar hangi miktarlarda bağlantılı olduğunun tanımlaması sisteme ilk kullanımdan önce tanımlanır. Her bir parçanın birbirinden bağımsız ve birbirine bağlı olarak iki şekilde de stok takibi yapılabilmektedir. Örneğin harici olarak satılan 1 adet gardrop ürününde yatak odası takımının mevcut kalan gardrop satışu sonrası takım bozulduğu için kalan 2 ise 1 e düşer sistemde.

*Üretim reçetelerine bir nihai ürün için kullanılan tüm hamaddeler ve kullanım miktarları ile fire değerleri kayıt edilir. Yazılımdan daha sonra verilen üretim emirleri ile üretim provası yapılarak eksik hammadde analizleri , maliyet analizleri yapılabilir. Oluşan fireler program içerisinde sarfiyat deposuna aktarılar. Üretim emri sonrasında üretimde kullanılan hammaddeler kullanım miktarlarınca stoktan azalırken üretimi gerçekleştirilen nihai ürünlerin stok miktarları artar.

*Tüm mobilya parçaları için QR-Code yada Barkod standartlarında etiket alınabilir, alınan bu etiketlerle parçaların sevikayat sırasında kolay takibi sağlanabilir. Örneğin depo çıkış yüklemesi sırasında kablosuz bir okuyucu ile yapılan yükleme de eksik yüklenen yada fazla yüklenen tüm parçalar tekt tek listelenir.

*Yükleme emri listeleri, irsaliye yada faturalar sistem üzerinden direkt basılabilir
*Personel giriş çıkış takipleri sistem üzerinden yapılabilir
*Detaylı cari takipleri yapılabilir
*Çek ve senet gibi işlemler detaylı bir şekilde takip edilebilir