Asansör


Asansör Muhasebe Takip Yazılımları

Asansör bakım ve montaj faaliyetlerinin yürütüldüğü bu sektör trustworthy essay writing service insan hayatının emanet edildiği , sorumluluğu ağır olan sektörlerden biridir . Hukuki sorumluluklarınızı , yaşanabilecek olumsuzlukları bir tarafa bırakırsak, vicdani olarak ağır yüklerle karşı karşıya kalmamanız ve sorumluklarınızı üstlendiğiniz asansörlerin en iyi şekilde takibini sağlamanız için servis süreçlerini kolaylaştırmak , iş emirlerini bir sistematiğe bağlamak ,işletmenizi ; sizin sistemi değil, sistemin sizi yönettiği bir noktaya taşımak , en büyük hedefimizdir. Bu hedefler doğrultusunda geliştirdiğimiz yazılımın bu katalogda detaylarına ulaşabilir MEKORAY asansör takip sisteminin diğer özelliklerini ve işletmenize katacağı değerleri inceleyebilirsiniz.

1)Çözümlerimiz
1.1)Bakım Takip Sistemi;

Asansör bakım ve işletme yönetmeliğinde geçen kurallara uygun bir şekilde , aylık süreçlerde asansör tesislerinin mali ve servis odaklı takip edilmesini , iş süreçlerinin kolaylaştırılmasını hedefler.

1.1.1 Faydalar
1.1.1.1 Bakım Ekibine Faydaları

1)Bakım ekibinin bakım rotasyonu takibi ile ilgili olarak , kendince bir yöntem izlemesine gerek kalmaz. MEKORAY asansör bakım sistemine giriş yaptığında , servis zamanı gelen , yaklaşan ve dolan yerlerin listesini direkt olarak görebilir.

2)Bakım tesislerininden ne kadar ücret alındığı , son bakiyenin veya bakım ücretinin ne olduğu, en son ne zaman bakım yapıldığı gibi bakım servisinin de zihnini sürekli meşgul eden soruların cevaplarını vererek firma muhasebesinin de vaktinden tasarruf sağlanmış olur . need help writing paper İlgili personel sisteme giriş yaptıktan sonra bulunduğu binayı seçerek hesap özeti , son bakiye, bakım ücreti ve binanın diğer bilgilerine direkt erişim sağlayabilir.

3)Firmanızda ilk defa çalışmaya başlamış bir personel ya da bakım ekibi , sistemde bulunan harita koordinat sistemi sayesinde, sisteme giriş yaptığı mobil cihaz üzerinden kendi yetki bölgesinde bulunan tüm tesislerin yerlerine, kimseyle irtibat kurmadan cihaz navigasyonu ile direkt gidebilir .

4)Harita koordinat sistemi sayesinde tesisisin enlem ve boylam parametreleri mobil sistem üzerinden yakalanarak sizin veri tabanınıza kaydedilir . Böylece , belediyeden yapılacak cadde sokak ismi değişikliklerinde, adres bilgilerini değiştirmenize gerek kalmadan sistem doğru adrese  yönlendirme yapabilmektedir.

5)Bakım personeli , yönetici irtibat bilgilerine, yöneticinin site- bina içerisinde kaç numaralı dairede oturduğunu, makine dairesi anahtarının nerede olduğu, bakım da kime haber verilmesi nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi notlara sistem üzerinden direkt erişebilir.

1.1.1.2 Muhasebe Personeline Faydaları

1)Günsonunda muhasebe personelinin , herhangi bir bakım fişinin, tahsilat makbuzunun, o güne ait rotasyonda bakımı yapılan yada yapılmayan tesislerin kayıtlarının, muhasebe sistemine işlenmesi ile meşgul olmasına gerek kalmaz. Bakım personelinin sahada yaptığı her işlem aynı anda
muhasebe sistemine senkron olarak düşer.

2)Muhasebe personeli , bakım ekibinin ne kadarlık bir tahsilat yaptığını , tahsilatı yaptığı an sistemde görebilir. Bakım gün sonu raporunu çekerek tüm yapılan işlemlerin detaylı bilgisine erişebilir.

3)Sistem online çalıştığı , yapılan işlemlerin anlık olarak sahada yapılmış olması ve işlem gerçekciliği nedeniyle hata payı “0” olan bu sistem bakım hesaplarında yaşanılan muhasebe karışıklıklarının direkt olarak önüne geçmektedir.

1.1.1.3 Firma Sahiplerine Faydalar

1)Cep telefonu ile sisteme kendi şifresi ile giriş yaparak o güne yapılan bakım ve tahsilat rakamlarını tek sayfada görebilir.

2)Cep telefonu ile günü geçen bakım yerlerini direkt görebilir ve ilgili personellere sorgulamasını yapabilir.

3)En çok arıza veren yerlerin izlemesini yapabilir.

4)Tüm bakım listelerine erişimi sağlıyabilir.

5)Bakım tahsilatlarında yaşanabilen muhasebeye bildirmeme gibi sorunların sms bilgilendirmeleri sayesinde direkt olarak önüne geçilir.

6)Hesap karışıklıklarının çözümü sayesinde , yönetici ile firma arasında yaşanabilecek hesap tartışmalarının önlenmesi ile firma prestij ve imajının korunması hedeflenir.

7)Bakım mali durum raporları – bakım ile ilgili gider analizleri sorgulanabilir.

1.1.1.4 :Tesis Yöneticilerine Faydalar

1)Bakım sonrası , tesis yöneticisine , bakım ile ilgili olarak , firmanızın ismi ile bilgilendirme SMS'i atılır. SMS ile yapılan bilgilendirme mesajında , binanın mevcut son bakiyesi ve tahsilat yapılıp yapılmadığı da yöneticiye iletilir . Böylece , bakım ücretinin alınıp da işlenmemesi gibi bir durum varsa , tesis yöneticisi bakım firması ile irtibata geçer ve oluşabilecek bir hesap mutabakatı sorunu başından çözümlenmiş olur.

2)Tesis yöneticisi, borcunu ve asansör bakımının ne zaman yapılmış olduğunu bilir. Personel bilgilendirme yapmadan tesisde bakım yapmış olsa bile yönetici sms sayesinde bakımdan
haberdar olacaktır.

 

 

 

android

Ana Menü

Cari Listesi

Bakım GirişiBakım Kontrol MaddeleriArıza Detay EkranıParça DeğişimiRevizyon

Cari ListesiBakım GirişiKontrol MaddeleriKonumArıza Detay Ekranı

Parça Değişim

Revizyon